top of page
Vyhledat

Nejkrásnější dárek

(sdílení zkušenosti a prožitků z 1.podzimní expedice do Peru 2019)


Expedice Peru s PCH byla tím nejkrásnějším darem, který jsem od života dostala. Člověk si během 14 dní uvědomí kým je, spadne mu jakási pomyslná maska a stane se pravdivějším. Ano přesně tohle se odehrálo. Byl to pro mě hluboký terapeutický proces spojený s poznáním nádherné krajiny, odlišné kultury, uvolnění traumatu s dětství a s prací ve skupině. To co dřív byly jen slova – ‘‘ najdi své pravé já‘‘ nebo ‘‘ buď sám sebou´´ nebo ´´důvěřuj své intuici´´– jsem prožila do hloubky.

Doslova padaly šutry z psychiky, procházela jsem emočními propady a vzlety. Zažila jsem během 14 dnů tolik mezilidských interakcí a tolik emočních zážitků s peruánskou krajinou, jako nikdy za celý život.

Došlo mi – co to vlastně znamená ‚‘‘silové místo ‘‘– je to spojené se silnou emocí a pocitem. Dříve jsem vždy jen očima obdivovala zeleň – bylo to povrchní . V Peru jsem dostávala návaly emocí - vše dostávalo štírovskou hloubku. Byla to síla.

Napojení a naučení se důvěřovat své vlastní intuici se stalo mojí součástí. Na expedici jsem se naučila nepochybovat o tom, co mi našeptává můj vnitřní hlas. Neuměla jsem dříve rozeznat co je intuice a co je mysl – dnes po Peru nemám nejmenší pochyby. Už jen tohle poznání změní život o 180°.

Pochopila jsem, že každý člověk je mým bližním a že každý člověk má velmi dobrý důvod být přesně takový jaký je. At´se mi to líbí nebo ne. Přestala jsem posuzovat. Přestala jsem hodnotit. Šamanský rituál s ayahuascou mi vždy velmi dobře posloužil k pochopení mezilidských vztahů a bojů mezi námi.

Puštění kontroly. 35 let jsem žila na sílu výkonu, vše jsem doslova vydřela, vypotila. V Peru jsem pochopila, že život funguje mnohem jednodušeji. Zklidnila se mi nervová soustava, začala jsem si věci více užívat a vychutnávat. Peru vám umožní dostat se do tzv. svého středu.

Nádherně jsem se očistila. Mé tělo změnilo svoji biochemii. Uvolnilo se mi prožívání sexuality (šamanská práce díky které došlo k velké aktivaci srdeční čakry, mé tělo se uvolnilo a nebylo nutné s nikým spát ani provozovat tantrické techniky ). Uzavřela jsem ty nejkrásnější kosmická přátelství. Pochopila jsem úplně do detailu – že život si opravdu tvořím já sama – můžu to dělat vědomě – nebo jako dříve nevědomě.

Pochopila jsem, že velmi důležité je mít čisté a otevřené srdce – pak je možné prostřednictvím ayahuascy velmi dobře komunikovat se svým vyšším já a dokonce pokud máte opravdu velmi aktivní hruď tak se propojit s absolutnem a zažít pocit jednoty se vším. Potom je již vše jasné a vy můžete kráčet životem opravdu jako pokojný bojovník. Pokud je hrud´ještě málo průtočná a aktivní – ayahuasca pomůže vše vyčistit. Jde to poměrně rychle pokud se člověk čistění otevře.

Přijela jsem domů jako nový člověk – mé okolí se mi mění před očima, to co jsem dříve pokládala za nemožné se najednou bez jakýchkoliv problémů realizuje. Naprosto dokonale prožijete to čemu se říká: změň sebe a změní se celé tvoje okolí.

Můj muž je uvolněný, cítí se svobodně – může dýchat - má tchyně otevřela šatník a věnovala mi ty nejkrásnější šaty, které si v životě koupila, pejsek je klidný. To jsou zatím první výsledky a vím, že už se rýsují další

Děkuji z celého srdce Petrovi Chobotovi, Martinovi Kamenickému, Dominikovi, Daně, Honzovi, šamanům, každému členovi naší úžasné skupiny a v neposlední řadě mému muži , který vše podpořil - za ten nejkrásnější životní dar.

Ivana Kaubek Bordovská



(foto Martin Kamenický)

1 Comment


Peter Peter
Nov 18, 2020

Veľmi krásne napísané. Presne tieto slová cítim v sebe ako vybrujú. Veľmi sa teším do Peru.. Už aktivujem solar

Like
bottom of page